Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem ze Sportingiem, wyraził podziw dla zespołu mistrza Portugalii.

W poprzednim sezonie Ligi Mistrzów, Manchester City mierzył się z Porto, dlatego Guardiola jest świadomy zagrożenia, jakie mogą sprawić drużyny z Portugalii.

? Portugalia zawsze miała niesamowicie konkurencyjną ligę. W zeszłym sezonie graliśmy z Porto i wiemy jak silnym są zespołem, podobnie jak inne zespoły z Portugalii ? powiedział Guardiola.

? Mają niesamowity skauting w Portugalii czy w Brazylii. Są bardzo konkurencyjni i dlatego największe talenty nie zawsze trafiają do innych lig.

? To, co zauważyłem w Sportingu, to wspólnota. Istnieje relacja pomiędzy trenerem, a zespołem. O trenera walczą jego zawodnicy. To jest najważniejsza rzecz. Byli mistrzami w zeszłym roku po raz pierwszy od wielu lat, ponieważ są naprawdę dobrym zespołem.

? Przeszli przez fazę grupową mając w niej takie zespoły jak Ajax czy Borussia Dortmund. Udało im się, ponieważ są dobrzy. Oglądając ich ostatnio, byłem pod wrażeniem tego, jak dobrym zespołem są.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj