Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wyznał, że jest niesamowicie dumny z postawy swoich piłkarzy, pomimo porażki z Leicester City w meczu o Tarczę Wspólnoty.

Po wyrównanej pierwszej połowie Manchester City zdominował drugą część meczu, jednak trafienie Kelechiego Iheanacho z rzutu karnego w końcówce meczu dało wygraną drużynie Lisów.

– Bardzo chciałem, abyśmy wygrali ten mecz. Gratulacje dla Leicester za zdobycie Tarczy Wspólnoty. Nasz występ był naprawdę dobry, szczególnie jak na ten etap sezonu, a sposób, w jaki graliśmy w drugiej połowie, był naprawdę dobry – powiedział Pep Guardiola.

– To było dobre spotkanie. Przeciwnik miał swoje szanse podobne jak my, a w drugiej połowie byliśmy naprawdę dobrzy. Odwaga młodych chłopaków – Sama Edozie i Cole’a Palmer oraz kontrola jaką mieliśmy w drugiej połowie była niesamowita.

– Jutro dołączą do nas kolejni gracze. Wielu naszych zawodników odbyło zaledwie trzy sesje treningowe. Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu będziemy starać się jak najlepiej konkurować. Biorąc pod uwagę krótki czas przygotowań, który mieliśmy, wszyscy wypożyczeni gracze i wszyscy gracze akademii byli wyjątkowi.

– Postaramy się jak najlepiej przygotować do sezonu, wiedząc, że nie będziemy w najlepszej formie od razu. W zeszłym sezonie mieliśmy wpadki, jak chociaż porażka u siebie 2:5 z Leicester. Wiemy, że nie będziemy w najlepszej formie. Gracze będą lepsi w następną niedzielę. Przed przerwą międzynarodową chcemy zdobyć jak najwięcej punktów, a następnie tygodnia na tydzień będziemy lepsi. Po tym, co dziś zobaczyłem, jestem niesamowicie pewny siebie.

– Widziałem wiele dobrych rzeczy. Nie graliśmy źle. Powiedziałem chłopakom, że jestem dumny. W piłce trzeba jednak wygrywać, dlatego gratulujemy przeciwnikowi i myślimy o przyszłym tygodniu.

Źródło: www.mancity.com