Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wypowiedział się na temat formy Raheema Sterlinga, który po słabszym początku sezonu, zaczął odgrywać ważniejszą rolę w zespole Obywateli.

– Jestem bardzo zadowolony z Raheema Sterlinga, na pewno nam pomaga – powiedział Pep Guardiola na przedmeczowej konferencji prasowej przed starciem z West Hamem.

– Na pewno będzie walczył o to, aby być coraz lepszym. Ważne jest, aby napastnicy i skrzydłowi strzelili dla nas dużo bramek i notowali dużo asyst.

– Był decydującym zawodnikiem, patrząc na to, co zrobiliśmy w ciągu ostatnich trzech lat. Strzelanie goli daje dużo pewności siebie, ale wciąż wie, że może robić lepiej wiele rzeczy – być agresywnym, wygrywać pojedynki jeden na jednego. To krok do powrotu do jego najlepszej formy.

– Jego postawa zawsze była dobra. Zawsze mówię zawodnikom, wymagaj od siebie jak najwięcej, ale nie kładź zbyt wiele na swoje barki. Podczas kariery piłkarskiej nie można cały czas być 10/10. Masz wzloty i upadki, więc ważne jest, aby upadki nie były zbyt niskie.

– Daj z siebie wszystko, osiągnij maksimum, wymagaj od siebie, ale sukces zespołu nie zależy całkowicie od Ciebie. Zawodnicy muszą wiedzieć, że to normalne, że twój poziom spada. Z tym szalonym kalendarzem nie mają czasu na odpoczynek.

Źródło: www.mancity.com