Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podsumował niedzielne zwycięstwo swojego zespołu z aktualnym mistrzem Anglii – Liverpoolem. The Citizens wygrali 4:1 i umocnili się na pozycji lidera.

– To były ważne trzy punkty i jestem bardzo dumny z chłopaków, którzy pobili rekord, który utrzymywał się od dłuższego czasu. To wszystko pokazuje, jakie to trudne i miejmy nadzieję, że następnym razem będziemy mogli zrobić podobny występ na Anfield, ale już z udziałem kibiców.

– Anfield bez kibiców jest zupełnie inne. Byłem w stanie wyobrazić sobie reakcje ich kibiców na bramkę na 1:1 i jak różny będzie mieć ona wpływ na zawodników. Na szczęście my zareagowaliśmy dobrze, nikt się nie cofnął, wszyscy ruszyli do przodu z ogromnym charakterem. Raheem Sterling rozegrał niesamowity mecz.

– Cieszę się z trzech punktów i jestem wdzięczny chłopakom za to zwycięstwo, ale jutro będziemy twardo stąpać po ziemi i myśleć o meczu z Swansea.

– Rzut karny? W przerwie nie powiedziałem na jego temat absolutnie nic. Gracze sami poradzili sobie z tą sytuacją, a piłkarze w środku byli fantastyczni.

Źródło: www.mancity.com