Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pochwalił postawę swojej drużyny w sobotnim meczu Premier League z Fulham, które zakończyło się wygraną The Citizens 2:0.

? Mogliśmy strzelić dziś więcej bramek, ale widzę pozytywne rzeczy po naszych występach w ostatnich trzech, czterech meczach. Widzę więcej pozytywów niż negatywów. W ostatnim meczu Burnley oddało bardzo mało strzałów. Dziś Fulham oddało tylko jeden strzał, podobnie jak ostatnio Porto. Poprawimy naszą skuteczność wiemy o tym, ale jeśli wygrywamy, wszystko jest w porządku.

Guardiola wypowiedział się również na temat braku zmian w spotkaniu z Fulham. Przez pełne 90 minut starcia z beniaminkiem, Hiszpan nie zdecydował się na żadne roszady w składzie.

? Tak, chciałem, aby chłopcy zagrali 90 minut, ponieważ większość z nich nie zagra w środę, a zawodnicy którzy nie grali dzisiaj, zagrają w środę. Postanowiłem zagrać 90 minut tymi zawodnikami i kolejne 90 minut resztą graczy. Potem dokonamy najlepszego wyboru na następne mecze.

? W Lidze Mistrzów wykonaliśmy swoją pracę, ale jest jeszcze prestiż. To poważny mecz i będziemy szanować konkurencję – Marsylia i Olympiakos nadal grają o Ligę Europy. Po tym meczu pomyślimy, jak będziemy grać z Manchesterem United.

Źródło: www.mancity.com