Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Niedzielna wygrana z Crystal Palace sprawiła, że Manchester City awansował na drugie miejsce w tabeli Premier League. Trener The Citizens, Pep Guardiola uważa, że dobra gra w defensywie miała wpływ na to, że drużyna znajduje się obecnie w walce o tytuł. Hiszpański opiekun Manchesteru City równie duży nacisk kładzie jednak na strzelanie bramek, z czym jego zespół miał problem jeszcze kilka tygodni temu.

– To naprawdę dobrze zachować czyste konto, tak jak w ostatnim meczu z Crystal Palace. Z drugiej jednak strony nie możesz zdobywać tytułów, jeśli nie grasz dobrze w ofensywie i nie strzelasz goli, tak jak miało to miejsce na początku sezonu – powiedział Guardiola przed nadchodzącym starciem z Aston Villą.

– Cieszę się, że jesteśmy solidni w defensywie i straciliśmy niewiele bramek oprócz meczu z Leicester. Patrząc na nas obecnie i w poprzednim sezonie, różnica polega na tym, że nie popełniamy błędów tak, jak w przeszłości.

– Musisz być dobry przy stałych fragmentach gry, dobry z przodu, dobry w defensywie. Wiele rzeczy pomaga być mistrzem, ale kiedy jeden lub dwa aspekty nie wyglądają prawidłowo, jest to trudne.

– W tej chwili jedynym naszym zmartwieniem jest Aston Villa. W tej lidze można wygrać pięć meczów z rzędu, a następnie przegrać trzy z rzędu. Najważniejsza jest Aston Villa.

Źródło: www.mancity.com