Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

W najbliższy weekend Manchester City zmierzy się w kolejnym meczu angielskiej Premier League z Liverpoolem. Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola wziął w piątek udział w konferencji prasowej przed tym spotkaniem. Poniżej zapis wypowiedzi hiszpańskiego trenera.

Pep Guardiola o najbliższym meczu z Liverpoolem: – Mamy dobre wyniki, ale czasami też nie jesteśmy w stanie wygrać (nawiązanie do porażki Liverpoolu z Brighton). Chcę zobaczyć, jak moja drużyna jedzie na Anfield i próbuje wygrać mecz. Jedziemy tam, aby wygrać, a nie zremisować. Liverpool jest najwyższej klasy zespołem. Mają świetny skład, znają swoje umiejętności, metodologię, są agresywni. Będą bardziej agresywni niż kiedykolwiek. Teraz odpoczywają po meczu z Brighton. Dojdą do sił i będą gotowi.

Pep Guardiola o wygranej z Liverpoolem w kontekście walki o tytuł mistrzowski: – Oczywiście zwycięstwo jest bardzo ważne. Pokonanie takich drużyn jak Liverpool, czy Manchester United jest niezwykle istotne, nie mogę temu zaprzeczyć. Z Liverpoolem zawsze gra się jednak ciężko. To świetny klub, świetna historia, zawodnicy, trener, personel, zaplecze. W Premier League rozgrywa się 38 spotkań, a to po prostu jeszcze jedno – i tak musimy do niego podejść. Niedawno zajmowaliśmy dwunaste miejsce w tabeli, a teraz jesteśmy pierwsi. Nie martwię się o mecz Liverpoolem bardziej niż o resztę.

Pep Guardiola o potencjalnych rywalach Manchesteru City w walce o mistrzostwo Anglii: – Absolutnie wszyscy. Jest jeszcze wiele punktów do zdobycia. Z mojego doświadczenia w styczniu wynika, że ​​żaden zespół nie jest jeszcze poza wyścigiem i żaden zespół nie jest już mistrzem. W tym sezonie było już kilku liderów. Skupiamy się więc na Liverpoolu, potem na Swansea i Tottenhamie. To jest nasze na podejście.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ