Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Manchester City przegrał z Chelsea 1:2 w efekcie czego stracił tytuł mistrzowski na rzecz Liverpoolu. Podczas konferencji prasowej, trener Obywateli, Pep Guardiola pogratulował Liverpoolowi mistrzostwa.

? Gratulacje dla Liverpoolu, ich fanów, trenera i zawodników. Zasłużyli. Są dobrymi mistrzami ? powiedział Pep.

? Zakończymy sezon daleko za Liverpoolem, taka jest rzeczywistość. Jesteśmy daleko w tyle, ale pozostałe 18 zespołów jest jeszcze dalej.

? W tym sezonie traciliśmy punkty na początku, niektóre niesprawiedliwie, a niektóre dlatego, że popełnialiśmy błędy, tak jak dzisiaj.

? Liverpool nie tracił punktów. W następnym sezonie musimy być bardziej konsekwentni i odzyskać punkty, które straciliśmy w tym sezonie. W dwóch sezonach mieliśmy 25 punktów przewagi nad Liverpoolem, ale w tym sezonie doszli do siebie. Teraz musimy wyzdrowieć jak Liverpool.

? Teraz mamy pięć, sześć tygodni gry. Puchar Anglii jest dla nas ważny. Ponadto musimy awansować do Champions League, a następnie przygotować się do meczu z Realem Madryt.

? Jeżeli chodzi o mecz z Chelsea, to niestety popełniliśmy błędy i na tym poziomie w porównaniu z tą jakością jest ciężko. Graliśmy do końca, pokazaliśmy charakter. Ogólnie jestem zadowolony z występu.

? Chcieliśmy wygrać to spotkanie. Graliśmy dobrze, ale musimy nauczyć się, że musimy być konsekwentni.

? Możemy powiedzieć, że w ostatnich 10 rozgrywkach, w których graliśmy, wygraliśmy osiem tytułów. To nigdy wcześniej nie zdarzyło się w tym kraju. Nie możesz cały czas wygrywać.

? Brakowało nam jednego środkowego obrońcy, a Laporte doznał kontuzji w trakcie sezonu. To był dla nas problem, a ponadto nie pokazaliśmy konsekwencji, której potrzebowaliśmy, aby wygrywać.

? Liverpool, po wygraniu Ligi Mistrzów i nie wygraniu Premier League przez 30 lat, grał z niewiarygodnym skupieniem, jakby to była ich ostatnia szansa. Nie możemy zapominać, że wygraliśmy już dwa tytuły w tym sezonie i mamy jeszcze dwa do zdobycia.

? Będziemy również próbować zakwalifikować się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, a następnie będziemy chcieli zagrać w niej zagrać w sierpniu.

? Musimy spojrzeć na siebie z trochę innej perspektywy, być pokornym i zrozumieć, że nie możemy cały czas wygrywać.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj