Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z West Hamem, pochwalił swoją drużynę za progres jaki zrobiła w ostatnich tygodniach. Według Hiszpana, Manchester City od czasu meczu z Leeds United prezentuje dobrą dyspozycję.

? Zagraliśmy niesamowicie w ostatnich trzech, czterech meczach ? powiedział Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z West Hamem.

? Gramy naprawdę dobrze od czasu meczu z Leeds i chcemy to kontynuować, podobnie jak wiele innych dobrych rzeczy, które zrobiliśmy do tej pory, znając problemy, które mieliśmy na początku i nadal mamy.

? Wygraliśmy niesamowicie trudny mecz z Arsenalem w Premier League. Teraz mamy pomysł, aby kontynuować ten rytm i nadal zdobywać punkty, aby pozostać blisko czołówki.

Zapytany o najbliższy, intensywny harmonogramem meczów, Guardiola przyznał, że z pewnością obija się on na skład Manchesteru City.

? Kocham piłkę nożną: kocham gry, uwielbiam grać, oglądać piłkę w telewizji, kocham wszystko – ale to za dużo. Znam ten biznes, ale dla graczy to za dużo. Nie odpoczywają psychicznie ani fizycznie. Aby sprzedawać lepsze produkty, trzeba stawiać na jakość.

? Przez 365 dni w roku trzeba rozegrać wszystkie rozgrywki, wszystkie mecze, a to, co wydarzyło się w zeszłym sezonie (skracanie kalendarza), utrudniło sprawę. To za dużo dla wszystkich – przynajmniej dla drużyn grających w Europie. Kończysz sezon i zaczynasz kolejny. Następnie zakończysz sezon i rozpoczniesz kolejny.

? Chciałbym rozegrać wiele meczów z Manchesterem City, ale potem zrobić sobie przerwę na miesiąc lub dwa, dobrze się przygotowując. Potrzebny jest czas tak jak wcześniej, aby przez pięć lub sześć tygodni zrelaksować umysł, a gracze mogli cieszyć się życiem.

? Teraz jest na to 10?15 dni, a później gracze muszą zacząć od nowa. Rozpoczynasz przygotowania, potem masz mecz Tarczę Wspólnoty i pierwsze spotkania ligowe. Właśnie dlatego gracze są kontuzjowani.

? Każdego dnia trzeba modlić się, aby wszyscy ukończyli grę bez problemu! Jest jak jest i nie jest to tajemnica.

Źródło: www.mancity.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments