Guardiola zespół
fot. www.mancity.com

Trener Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że napastnik Obywateli, Gabriel Jesus ma dużą rolę do odegrania w zespole z Etihad Stadium w tym sezonie.

Po odejściu Sergio Aguero, Brazylijczyk jest naszym najbardziej doświadczonym napastnikiem w drużynie na sezon 021/22. Jesus wciąż ma tylko 24 lata, ale będzie to już jego szósty sezon w Manchesterze City, a do tej pory rozegrał 195 spotkań, strzelając 82 gole dla angielskiego klubu.

Zapytany, czy Manchester City będzie częściej grać typowym napastnikiem w tym sezonie, trener Pep Guardiola odpowiedział:

– Powiedziałbym, że zawsze gramy typowymi napastnikami. Gabriel Jesus jest dla nas niezwykle ważnym zawodnikiem. Może grać jako napastnik lub szerzej. Jest wyjątkowy i od wielu lat odgrywa dla nas kluczową rolę i miał duży wpływ na sukcesy, jakie odnosiliśmy w zeszłym sezonie – powiedział Pep Guardiola.

– Sergio Aguero był kontuzjowany i rozgrał kilka meczów w zeszłym sezonie. Zawsze, gdy  był zdrowy, był ważną częścią zespołu. Był przeze mnie niesamowicie ceniony. Był właściwym napastnikiem, a Gabriel Jesus także jest właściwym napastnikiem. Staramy się kontrolować grę i strzelać gole. Tak gramy odkąd przyjechałem i będziemy to kontynuować.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ