Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pojawił się dziś na konferencji prasowej, aby odpowiedzieć na pytania dziennikarzy przed nadchodzącym meczem z Tottenhamem Hotspur.

Pep Guardiola na temat krytyki pod adresem Claudio Bravo: – Musimy to zaakceptować. To nasza praca – praca menedżera i zawodnika. Czy możemy spodziewać się lepszej gry Claudio? Tak, ale to dotyczy nasz wszystkich. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o bramkarza. W meczu z Evertonem nie potrafiliśmy wykorzystać szans, jakie stworzyliśmy. Myśleliśmy o tym, co wydarzyło się w tym meczu. Uważam, że analiza meczu jest najtrudniejszym momentem, ponieważ każdy z nas jest zaangażowany emocjonalnie – ale moje zdanie jest takie samo jak zaraz po meczu. Kontrolowaliśmy ten mecz, mieliśmy przewagę, ale nie mogliśmy zdobyć gola. Mieliśmy lepsze sytuacje niż rywal i powinniśmy je wykorzystać. To nie jest pierwszy raz, kiedy tak się dzieje. Stało się to przeciwko Middlesbrough oraz w wielu innych przypadkach. Oczywiście, możemy grać lepiej, ale brakuje nam przede wszystkim skuteczności.

Pep Guardiola na temat Gabriela Jesusa: – Gabriel jest w pełni gotowy do tego, aby uczestniczyć w treningach drużynowych i pojawić się na boisko. On jest młodym zawodnikiem, ma 19-lat i nie możemy myśleć, że od razu rozwiąże nasze problemy. Na pewno nam pomoże, ale musi mieć czas, aby się zaadoptować. Byłoby łatwiej, gdyby dołączył do nas na początku sezonu, ale on jest inteligentny i ma ogromną jakość.

Pep Guardiola o rywalizacji na pozycji napastnika: – Wszyscy nasi napastnicy starają się nam pomóc. Gabriel będzie wdrażany do stylu, jakim chcemy grać. On nam pomoże, ponieważ jest młody i chce rozwijać swoją karierę właśnie tutaj.

Pep Guariola o Tottenhamie Hotspur: – Tottenham rozgrywa trzeci sezon pod wodzą Mauricio, więc drużyna gra tak jak chce. Tottenham to zespół silny fizycznie, który jest silny w każdym aspekcie. Mają świetnych bocznych obrońców – Rose’a i Walkera. To naprawdę dobry zespół – grają atrakcyjny futbol. Gracze grają na właściwych pozycjach. 

Pep Guardiola o spotkaniu z Sergio Aguero: – To było zwykłe spotkanie. Nie rozmawialiśmy na temat jego kontraktu, ponieważ ma ważną umowę z Manchesterem City, która obowiązuje jeszcze długi czas. Sergio ma wystarczająco pieniędzy i chciał po prostu zaprosić swojego trenera na obiad. Nic więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj