Phil Foden Jack Grealish
fot. www.mancity.com

Trener Manchesteru City, Pep Guardiola twierdzi, że Phil Foden może grać jeszcze lepiej. Rozgrywający City strzelił 24 gole we wszystkich rozgrywkach, a dzięki 16 trafieniom w Premier League traci tylko cztery gole do kolegi z drużyny i lidera klasyfikacji strzelców, Erlinga Haalanda.

Guardiola wierzy jednak, że Foden może jeszcze wiele osiągnąć i chce, aby jego wszechstronna kreatywność łączyła się czasami z bardziej wyważonym podejściem.

– Mówiłem wiele razy. Phil ma szósty bieg, ale nie może cały czas grać na szóstym biegu – powiedział Pep Guardiola.

– Czasami gra na drugim i trzecim biegu jest w porządku i myślę, że z czasem się tego nauczy. 

– Przeciwko Brighton było znacznie lepiej niż dwa czy trzy mecze wcześniej. Czasami wszystko jest o jedną akcję za szybkie. Taki jest futbol: Czasem gra się wolniej, czasem szybciej, ważne aby zaskoczyć przeciwnika, a w Brighton był naprawdę dobry, a ruchy następowały we właściwym momencie.

Poproszony przez dziennikarza o rozwinięcie analogii o szóstym biegu, Guardiola powiedział: – Bardzo chciałbym jechać na szóstym biegu podczas każdej czynności. 

– Ale później jesteś mniej precyzyjny. Jeśli jesteś na szóstym biegu i cały czas tracisz piłkę, nie jest to skuteczne. Czasami trzeba zmienić rytm i on musi wiedzieć, kiedy musi być agresywny, a kiedy musi być bardziej spokojny. 

– To kwestia czasu. Pod tym względem znacznie się poprawił od początku sezonu i od poprzednich sezonów.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj