Phil Foden
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola uważa, że pomocnik The Citizens, ??Phil Foden zanotował ogromny progres od czasu jego występu w ubiegłorocznym finale Pucharu Ligi Angielskiej z Aston Villą.

Wraz z odejściem z Manchesteru City Davida Silvy, angielski pomocnik został mianowany jego następcą. Foden stanął na wysokości zadania i osiągnął nowe wyżyny, stając się kluczowym graczem Manchesteru City, strzelając 14 bramek i zaliczając 9 asyst w 43 meczach we wszystkich rozgrywkach.

Guardiola uważa, że Foden rozwija się cały czas, zarówno fizycznie jak i psychicznie, ale mimo wszystko uważa, że ma jeszcze wiele do zrobienia.

? W obecnym sezonie Foden rozgrywał więcej minut, a kiedy grasz więcej, jesteś lepszym graczem. Był chłopcem, kiedy przyjechałem do Manchesteru. Trenował z nami codziennie, a teraz odgrywa ważną rolę.

? Jest silniejszy fizycznie, ale wciąż może stać się silniejszy. Gra więcej, lepiej czuje grę i może grać na wielu pozycjach. Jest lepszym graczem, ale wciąż może być lepszy.

Źródło: www.mancity.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments