Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był zadowolony z wygranej swojej drużyny w meczu z West Hamem United.

Obywatele zagrali skutecznie w ofensywie i nie dali przeciwnikowi najmniejszych szans.

– Główna różnica pomiędzy wcześniejszymi spotkaniami, a dzisiejszym meczem była taka, że kiedy stworzyliśmy pierwszą okazję na zdobycie gola, wykorzystaliśmy ją i kiedy wypracowaliśmy kolejną, ponownie trafiliśmy do siatki.

– Oczywiście mecz się wówczas nie skończył, ale gra była łatwiejsza. Jesteśmy jednak jeszcze daleko od idealnej, doskonałej wydajności.

– Mecz z West Hamem odbył się w idealnym momencie dla nas Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wygraliśmy 4:0, a w sobotę wieczorem pokonaliśmy Crystal Palace, pokazując dobrą wydajność na wyjeździe.

– Oczywiście wciąż musimy poprawić wiele rzeczy, ale graliśmy dobrze, także bez piłki. Nasze trio w ofensywie bardzo szybko znalazło wspólny język. Stworzyliśmy wiele sytuacji, więc jestem zadowolony. 

– Średnia wieku naszych trzech atakujących to 20 lat. Nie wiem, ile wielkich zespołów ma jeszcze tak młodych piłkarzy.

– Gabriel Jesus bardzo dobrze pokazał się podczas 10 minut meczu z Tottenhamem. Potem grał dobrze przeciwko Crystal Palace i dzisiaj wieczorem. On jest wojownikiem, jest bardzo inteligentny z piłką przy nodze i ma świetny instynkt w polu karnym.

Trener Manchesteru City oznajmił także, że w związku z bardzo napiętym harmonogramem gier chce korzystać z jak największej ilości zawodników.

– Harmonogram gier jest szalony. Staram się zaangażować jak najwięcej graczy, jak to możliwe, by nikt nie narzekał na małą ilość minut. 

– Dzisiaj zagraliśmy dwoma zupełnie innymi środkowymi obrońcami niż w spotkaniu z Crystal Palace i z Swansea. Sezon jest tak długi, że gra określoną 11-stką piłkarzy jest niemożliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj