Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola stwierdził że zaufanie było najważniejszym czynnikiem w jego udanej współpracy z dyrektorem sportowym Obywateli, Txikim Begiristainem.

Byli koledzy z drużyny w w barwach Barcelony stali się wspaniałymi przyjaciółmi podczas ich 30-letniej współpracy, budując zwycięskie imperium w czasie, gdy Guardiola pełnił funkcję szkoleniowca na Camp Nou i przenieśli to także podczas swojej współpracy na Etihad Stadium.

? Txiki Begiristain jest jednym z powodów, dla których przedłużyłem swój kontrakt z Manchesterem City dwa razy ? wyjaśnił Guardiola na konferencji prasowej przed meczem City z Paris Saint-Germain.

? Współpracujemy niesamowicie dobrze. Kiedy wygrywamy, staramy się przeanalizować dlaczego. Kiedy przegrywamy, staramy się przeanalizować dlaczego. Obaj pracujemy dla tego klubu jak najlepiej.

? Begiristain jest najbardziej pokorną osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem. Nigdy nie podchodzi do mediów. Sukces zawsze należy dla pozostałych. Zawsze jest za kulisami. Zawsze przypisuje uznanie zawodnikom, trenerom, prezesowi i dyrektorowi generalnemu.

? W złych chwilach jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek, a w dobrych świętujemy razem przy lampce wina. Praca tutaj z ludźmi takimi jak Txiki jest przyjemnością.

Źródło: www.mancity.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments