Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola stwierdził że zaufanie było najważniejszym czynnikiem w jego udanej współpracy z dyrektorem sportowym Obywateli, Txikim Begiristainem.

Byli koledzy z drużyny w w barwach Barcelony stali się wspaniałymi przyjaciółmi podczas ich 30-letniej współpracy, budując zwycięskie imperium w czasie, gdy Guardiola pełnił funkcję szkoleniowca na Camp Nou i przenieśli to także podczas swojej współpracy na Etihad Stadium.

– Txiki Begiristain jest jednym z powodów, dla których przedłużyłem swój kontrakt z Manchesterem City dwa razy – wyjaśnił Guardiola na konferencji prasowej przed meczem City z Paris Saint-Germain.

– Współpracujemy niesamowicie dobrze. Kiedy wygrywamy, staramy się przeanalizować dlaczego. Kiedy przegrywamy, staramy się przeanalizować dlaczego. Obaj pracujemy dla tego klubu jak najlepiej.

Begiristain jest najbardziej pokorną osobą, jaką kiedykolwiek spotkałem. Nigdy nie podchodzi do mediów. Sukces zawsze należy dla pozostałych. Zawsze jest za kulisami. Zawsze przypisuje uznanie zawodnikom, trenerom, prezesowi i dyrektorowi generalnemu.

– W złych chwilach jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek, a w dobrych świętujemy razem przy lampce wina. Praca tutaj z ludźmi takimi jak Txiki jest przyjemnością.

Źródło: www.mancity.com