Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Evertonem, nie ukrywał radości z powodu wysokiej formy swoich piłkarzy, która trwa już od kilku tygodni.

Trener Manchesteru City zdradził także, że ma świadomość, iż pewnego dnia świetna passa dobiegnie końca, ale wówczas będzie oczekiwał od swoich piłkarzy odpowiedniej reakcji.

? Nigdy nie osiągniesz doskonałości. To, co zrobiliśmy poprzez wygranie 16 spotkań z rzędu, jest konsekwencją naszych najlepszych przygotowań do każdej następnej gry. Dwa miesiące temu żadna osoba w światowym futbolu nie myślała o nas poważnie w kontekście wygrania Premier League. Wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć ? powiedział trener Manchesteru City podczas konferencji prasowej przed starciem z Evertonem.

? Wszystko, o czym teraz myślimy to mecz z Evertonem. Na pewno stracimy punkty w pewnym momencie. Wówczas będę oczekiwał reakcji od nas wszystkich.

Guardiola zdradził także, że w nadchodzących tygodniach i miesiącach wciąż będzie rotował składem, ponieważ wierzy, że ma grupę graczy, którzy zasługują na to, aby odegrać swoją rolę w zespole.

? Staram się zaangażować wszystkich graczy i dawać im szanse. Mamy szanse wygrać wszystkie rozgrywki, w jakich gramy, dlatego potrzebujemy ich wszystkich.

? W meczach z Evertonem i Arsenalem będę starał się zagrać jak największą liczbą graczy. Nie chodzi tutaj o Borussię M’gladbach, ale o to, że kocham wszystkich moich zawodników.

Źródło: www.mancity.com