Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podkreślił rolę Bernardo Silva w Manchesterze City. Hiszpański opiekun City poinformował, że dopóki będzie pełnił swoją funkcję w klubie z Etihad Stadium, Portugalczyk będzie jego częścią.

23-latek dołączył do Manchesteru City przed rozpoczęciem obecnego sezonu i pełnił przeważnie rolę zmiennika, ale w ostatnim czasie coraz częściej melduje się w pierwszej jedenastce.

Bernardo rozpoczął każdy z ostatnich sześciu spotkań City w wyjściowej jedenastce, a Guardiola był pod wrażeniem jego postawy na boisku.

– Kiedy grał, grał na wysokim poziomi. Jest młodym facetem, jest facetem z którego obecności w szatni wszyscy się cieszymy – powiedział Guardiola na łamach Manchester Evening News.

– Zostanie tu tak długo, dopóki ja tutaj jestem. Na pewno się stąd nie ruszy – zostanie ze mną. Nie widziałem go smutnego, nawet przez jeden dzień – zawsze był w dobrym nastroju a to bardzo ważne.

– Nawet kiedy grał mniej, jego nastrój w szatni był bardzo ważny. Bernardo jest typem faceta, którego nastrój pasuje do każdej sytuacji.

Mimo że nie zawsze grał od początku, Bernardo był zaangażowany w 39 z 41 gier City w tym sezonie – więcej niż jakikolwiek inny gracz w klubie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj