Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola ujawnił, dlaczego podjął decyzję, że ??tego lata nadszedł właściwy czas na odświeżenie składu jego zespołu.

Dotychczas do Manchesteru City dołączył czterech nowych zawodników w osobie Erlinga Haalanda, Juliana Alvareza, Kalvina Phillipsa i Stefana Ortegi Moreno. W międzyczasie z klubem pożegnali się Fernandinho, Raheem Sterlinga, Gabriel Jesus i Oleksandra Zinchenki ? zawodnicy, którzy przyczynili się do wielu sukcesów Manchesteru City w ciągu ostatnich pięciu lat.

? Zmiany w składzie? To dobre pytanie. Zawsze myślałem, że po pięciu czy sześciu latach razem trzeba cos zmienić ? zmiana trenera to opcja lub zmiana kilku zawodników. Jednocześnie mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o osobowości (Fernandinho, Raheem Sterlinga, Gabriel Jesus i Oleksandr Zinchenko) to na pewno odczuwaliby głód gry i sukcesów, gdyby zostali z nami. Znam ich ? powiedział Guardiola.

? Byliby tymi samymi facetami, których znamy, ale jednocześnie czasami dobrze jest zmienić coś, aby odświeżyć wszystkich – nowych graczy, starych graczy. To normalne, że nowi gracze wnoszą nową energię, nowe pragnienia.

Guardiola wyznał także, że podobnie jak miało to miejsce w przeszłości, nie wybiega daleko w przyszłość i koncentruje się wyłącznie na najbliższym meczu.

? Priorytetem jest West Ham. Nie wybiegam daleko w przyszłość. Od pierwszego dnia zawsze było to moje motto ? powiedział Guardiola.

? West Ham to obecnie priorytet. Potem, sześć dni później, gramy z Bournemouth, a następnie z Newcastle. Idziemy krok po kroku. Wielokrotnie mówiłem tez, że drużyna w ciągu ostatnich pięciu lat wygrała cztery Puchary Carabao wyłącznie dlatego, że każdy turniej jest dla nas ważny.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj