Pep Guardiola Kevin De Bruyne
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola skomplementował swoich zawodników za postawę w wygranym 4:0 spotkaniu z Liverpoolem. Na szczególne pochwały ze strony Hiszpana zasłużyli Kevin De Bruyne oraz Phil Foden.

? Czy Kevin jest obecnie najlepszy na świecie? Ma coś wyjątkowego. Biega, pracuje na boiku, ma wizję. Myślę, że teraz jest najlepszy, ale wciąż może być jeszcze lepszy ? powiedział Guardiola.

Hiszpan został także zapytany o progres jaki w ostatnim czasie zrobił Phil Foden.

? Zrobiliśmy to, aby go chronić. Nie pozwoliliśmy mu grać w każdym spotkaniu. Młodzi gracze muszą zachować ostrożność w pierwszych krokach w dorosłej piłce. Zwłaszcza, że z przodu mamy wielu zawodników takich jak Kevin De Bruyne czy Bernardo. Foden jest niesamowity i ??nie wątpię, że będzie niesamowity przez następną dekadę.

? Nie ma dnia, aby był niezadowolony z faktu, że nie gra. Na treningu każda jego reakcja jest pozytywna. Jest szybki, mocny w defensywie. Grał na Old Trafford, grał dzisiaj z Liverpoolem i zawsze utrzymywał wysoki poziom.

? Najważniejsze, że nam ufa i chce zostać z nami. Phil jest fanem Manchesteru City. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy także Erica Garcię z naszej akademii. Możemy na nich liczyć. Obaj grali niesamowicie są przyszłością Manchesteru City na następny rok.

? Wszyscy trenerzy na całym świecie chcieliby mieć w zespole Phila Fodena. Sukces, jaki osiągnęliśmy jako trenerzy, polega na tym, że szkolimy niesamowitych graczy.

? Phil jest jednym z nich. Jego zachowanie podczas sesji treningowych jest wzorowe. Nigdy nie widać u niego złości. Dzień po tym, jak nie gra, widzę na treningu zawodnika, który chce się uczyć i walczyć.

? To wspaniałe, że będziemy mieć go w zespole na najbliższe lata. Może grać jako pomocnik, skrzydłowy i jako napastnik, ponieważ ma niesamowity ciąg na bramkę. Widziałem wielu graczy w moim życiu, trenowałem niesamowitych graczy i Phil będzie jednym z nich.

? Kiedy jest przy piłce, jest agresywny w stosunku do obrońców, strzela i strzela. Nie możemy tego zmarnować. Tak trudno jest znaleźć podobną jakość.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj