David Silva
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z West Hamem United zapytany został o to, jak jego zespół przystosowuje się do gry bez Davida Silvy, który latem pożegnał się z ekipą The Citizens i dołączył do Realu Sociedad San Sebastian.

Guardiola nie ukrywał, że Silva wywierał ogromny wpływ na grę Manchesteru City, ale piłkarze tacy jak Ilkay Gündogan, Bernardo Silva i Phil Foden dają drużynie alternatywy.

? Co mogę powiedzieć? David Silva w ciągu ostatniej dekady i przez cały okres, w którym pracowaliśmy razem wywarł ogromny wpływ na zespół i trudno znaleźć kogoś o podobnych cechach. Świetnie gra na małych przestrzeniach i jest facetem, który dał nam coś wyjątkowego ? powiedział trener Manchesteru City.

? Musimy znaleźć alternatywę. Generalnie koncepcja jest taka sama – nic się nie zmienia. Kiedy Gündogan, Bernardo lub Foden grają na tej pozycji, musimy wykorzystać ich jakość na korzyść zespołu.

? Nie zmienia to faktu, że wpływ Davida był niesamowity – nie tylko w okresie, w którym współpracowaliśmy, ale przez cały czas spędzony w Manchesterze City.

Źródło: www.mancity.com