David Silva
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola nie ma wątpliwości, że David Silva należy do pierwszej piątki najlepszych graczy w historii Manchester City.

Hiszpański rozgrywający może opuścić Manchester City po wspaniałym 10-letnim pobycie w klubie, ale na pewno będzie cieszyć się w klubie ogromnym szacunkiem.

34-letni zawodnik pomógł zdobyć drużynie Obywateli 10 trofeów, w tym cztery tytuły mistrza Anglii, od momentu dołączenia z Valencii w 2010 roku.

Wypowiadając się w nowym filmie dokumentalnym ?Made in Gran Canaria? dotyczącym Davida Silvy, trener Manchesteru City, Pep Guardiola powiedział:

? Mogę powiedzieć tylko, że David powinien być dumny ze wszystkiego, co osiągnął w piłce nożnej. Zwłaszcza w tym klubie jak Manchester City, zawsze będzie pamiętany jako jeden z najlepszych piłkarzy, który kiedykolwiek nosił koszulkę tego klubu.

? Jeśli mówimy o pierwszej piątce najlepszych piłkarzy w historii Manchesteru City, to David jest jednym z nich i nie mówię tego pochopnie.

? David nie jest zainteresowany udzielaniem wywiadów, brylowaniem w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, czy Instagram.

? Czasami wygląda na to, że ludzie tacy jak David są mniej rozpoznawalni niż ludzie, którzy robią to przez cały dzień.

? David ma jednak coś więcej i jest to szacunek jego kolegów z drużyny, jego rywali, jego trenerów, trenerów drużyn, przeciwko którym grał. Zasłużył na to wszystko.

? Niektórzy mają szacunek na zewnątrz, ale nie mają go w szatni. Z Davidem jest dokładnie na odwrót i to najlepsze dziedzictwo, jakie może zostawić.

Źródło: www.skysports.com

1 KOMENTARZ

  1. Ciekaw jestem tej piątki Guardioli. Jak dla mnie Aguero, De Bruyne, Kompany, D. Silva są w niej na bank. No, ale przecież nie pamiętamy czasów wcześniejszych. Był chociażby poprzedni najlepszy superstrzelec wszechczasów The Citizens z okresu międzywojnia- Eric Brook czy znakomity pomocnik Colin Bell ( Mistrz z 1968 ), z którym D. Silva jest porównywany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj