Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City jest poważnie zainteresowany pozyskaniem pomocnika Barcelony, Sergio Busquetsa.

Reprezentant Hiszpanii zalicza się do grona ulubieńców przyszłego trenera Obywateli, Pepa Guardioli, dlatego działacze klubu z Etihad Stadium chcą stworzyć mu idealne warunki do realizowania celów drużyny.

27-letni zawodnik miał okazję pracować z Guardiolą w Barcelonie oraz w rezerwach tego klubu i nie ukrywa, że bardzo dobrze wspomina ten okres w swojej karierze.

Busquets nie ukrywa, że perspektywa pracy z Guardiolą jest dla niego bardzo kusząca i pozwala mu myśleć o rozstaniu z Barceloną.

– Zawsze mówiłem, że są tylko dwie osoby na świecie, które mogłyby wpłynąć na moją decyzję dotyczącą kariery w Barcelonie.

– Jedna z tych osób to moja żona, która jest szczęśliwa w Barcelonie i dlatego nie mam tutaj żadnych problemów na poziomie osobistym.

– Na poziomie sportowym istnieje z kolei druga osobą i jest nią Pep Guardiola. Zawdzięczam mu bardzo dużo, a ponowna praca z nim byłaby dla mnie zaszczytem.

Zawodnik Barcelony nie uważa jednak, aby Guardiola poprosił go o przenosiny do City.

– Pep wie, że Barcelona to mój klub, podobnie jak jego. Wie, że najlepsze dla mnie i dla klubu będzie, jeżeli pozostanie w Barcelonie, dlatego nie sądzę, aby nakłaniał mnie do transferu.

Busquets ma ważny kontrakt z Barceloną do czerwca 2019 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj