Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podsumował wtorkowe spotkanie swojej drużyny z FC Porto. Opiekun The Citizens cieszy się, że po awansie do fazy pucharowej z pierwszego miejsca, jego zespół może skupić się teraz na Premier League.

Guardiola o meczu z FC Porto: – FC Porto to jedna z najlepszych drużyn w Portugalii, z naprawdę dużą jakością. Zagraliśmy naprawdę dobrze. Przyjechaliśmy tutaj, aby zakończyć zmagania w grupie na pierwszym miejscu. Graliśmy z ogromną osobowością, z odwagą. Nie jest to łatwe z ośmioma graczami w linii obrony. Stworzyliśmy również wystarczająco dużo szans, aby wygrać. To jest najważniejsze.

Guardiola o fazie grupowej w wykonaniu Manchesteru City:Ogromne gratulacje dla zespołu za fazę grupową. Szczególnie w tym roku w związku z pandemią, Liga Mistrzów jest trudna. W innych grupach kilka niesamowitych drużyn wciąż walczy o awans. We wszystkich meczach wyjazdowych zagraliśmy na naprawdę wysokim poziomie. Ogólnie jestem bardziej niż zadowolony wydajnością w tych grach. Został nam jeszcze jeden mecz, ale podchodzimy do niego tak, aby utrzymać rytm. Czas zapomnieć o Lidze Mistrzów i skupić się na Premier League.

Guardiola o występie środkowych obrońców: Eric Garcia zawsze gra dobrze. Jest błyskotliwy i inteligentny. Porto zagrało dzisiaj dwoma inteligentnymi graczami w ataku, ale Rúben Dias i Eric Garcia byli znakomici, podobnie jak John Stones w dwóch ostatnich meczach. To ważne.

Źródło: www.mancity.com