Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola pojawił się dziś na konferencji prasowej, podczas której odpowiadał na pytania dziennikarzy przed nadchodzącym meczem z Chelsea.

Pep Guardiola na temat Diego Costy: – Diego Costa jest świetnym piłkarzem. Grał niesamowicie w Atletico, a teraz tutaj w Chelsea. On jest absolutnie wyjątkowym piłkarzem.

Pep Guardiola na temat Antonio Conte: – Conte jest bez wątpienia jednym z najlepszych trenerów na świecie. To pierwszy raz, kiedy staniemy naprzeciw siebie. Cieszę się, że będę grał z moją drużyną przeciwko jego. Wykonał wyjątkową pracę w Turynie. Od początku swojej pracy w Turynie jest kandydatem do wygrania Premier League.

Pep Guardiola o taktyce Chelsea: – Kiedy mają piłkę, grają systemem 3-4-3. To skomplikowany system dla rywala, a grają nim naprawdę dobrze. Stracili tylko jednego gola. To nie będzie łatwe, ale chcemy podjąć to wyzwanie.

Pep Guardiola na temat czwartkowego przywitania Gabriela Jesusa w Manchesterze i wspólnego obiadu: – Moi gracze mogą pić Coca Colę. Nie wiele, ale czasami tak (śmiech). Palmeiras zdobył mistrzostwo Brazylii, więc Gabriel jest już z nami, aby zobaczyć życie w Anglii. Ten chłopak nie miał od trzech lat prawie żadnych wakacji. On potrzebuje czasu na odpoczynek. Niebawem wejdzie w życie jego kontakt, więc zacznie normalnie trenować, pracować.

Pep Guardiola na temat sytuacji kadrowej: – Każdy z moich piłkarzy poza Kompanym jest zdolny do gry. Zagramy możliwie najsilniejszym składem. Chcemy stworzyć szanse i mam nadzieję, że nasi zawodnicy ze środka pola i ataku zrobią różnicę w tym meczu.

Pep Guardiola na temat Pedro: – Mam nadzieję, że Pedro nie będzie miał jutro najlepszego dnia (śmiech). Muszę mu podziękować, ponieważ uczynił mnie lepszym menedżerem. Świetnie przemieszcza się miedzy pozycjami, na skrzydle jest prawdziwym zabójcą. Jest jednym z najszybszych zawodników jakich spotkałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj