Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Pep Guardiola wierzy, że Manchester City ma jeszcze więcej do zaoferowania, mając w swoich szeregach Rodriego. Reprezentant Hiszpanii jest kluczową częścią zespołu Obywateli od czasu transferu z Atletico Madryt latem 2019 roku.

Rodri był w  imponującej formie również w pierwszych dwóch miesiącach obecnego sezonu, a Guardiola wyraził zadowolenie z postępów 25-latka.

– Sezon jest tak długi, trwa 11 miesięcy, więc są zarówno wzloty, jak i upadki – powiedział Guardiola.

– Myślę, że teraz Rodri jest bardzo stabilny. Zawsze zwraca uwagę i zdaje sobie sprawę, czego od niego oczekujemy. Czasami potrzeba czasu, aby zrozumieć naszą filozofię. Jesteśmy więcej niż usatysfakcjonowani. Wiedzieliśmy co robimy, kiedy sprowadzaliśmy go z Atletico Madryt. Wciąż się rozwija i miejmy nadzieję, że będzie jeszcze lepszym graczem.

– Wszystko zależy od niego – czy otworzy umysł i zrozumie, co musi zrobić, ponieważ wciąż ma margines, aby być lepszym graczem i mam nadzieję, że będziemy mogli mu w tym pomóc.

Już we wtorek Manchester City zagra mecz Ligi Mistrzów z mistrzem Belgii – Club Brugge, z którym zmierzy się także na początku listopada. W opinii Guardioli mecze te będą kluczowe w kontekście awansu do fazy pucharowej.

– To obecnie najważniejszy zespół w Belgii. Belgia od 10-15 lat kreuje wielkich piłkarzy. Widzisz drużynę narodową, widzisz fizyczność, odwagę i talent. Club Brugge jest uosobieniem tego. Wiedzieliśmy o tym przed losowaniem. Kiedy wylosowaliśmy ich, powiedziałem, że są twardzi i osiągnęli dobry wynik w meczu z Lipskiem. Następne dwie gry są bardzo ważne dla nas i oczywiście dla nich.

Źródło: www.mancity.com