Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Punkt kulminacyjny Cityzens Weekend już za nami! Dzisiaj w Manchesterze oficjalnie przedstawiono nowego szkoleniowca-Pepa Guardiolę. Na swojej prezentacji Hiszpan zapowiedział, że dopiero zamierza poznać styl Premier League, ale ma już pomysł na grę Obywateli, z której kibice City będą dumni. 

– Dziękuję Manchesterowi City za danie mi tej szansy. Jestem pewien, że będziemy się dobrze bawić.

– Udowodniłem to w Katalonii i Niemczech, teraz chcę sprawić, żeby ludzie związani z Manchesterem City byli dumni z naszego stylu gry.

– Najpierw stworzymy ducha drużyny. Potem zajmiemy się taktyką. Chcę stworzyć coś specjalnego.

– Znam zawodników, ich jakość. Muszą ją cały czas pokazywać. Kibice nie przychodzą tutaj, żeby wspominać to, co zrobiliśmy w przeszłości.

– Muszę znać moich piłkarzy. Przytulić ich, kopnąć ich w tyłek.

– Jednym z moich marzeń było granie tutaj jako piłkarz. Wtedy nie było takiej możliwości. Teraz moje marzenia się spełniają.

– Nie mam z góry wyrobionego zdania o przyjściu do Anglii albo sposobie gry w Premier League. Chcę nauczyć się tak dużo, jak tylko się da.

– Mam pomysł na naszą grę, ale również kiedy przychodziłem do Bayernu miałem plan, który potem musiałem zmodyfikować.

– Wiem jak trudna jest Premier League. Niektórzy ludzie mówili, że będę miał problem z moim stylem gry w tej lidze, a ja pomyślałem sobie: Czemu nie? Dlatego tutaj jestem-żeby próbować.

– Musimy znaleźć sposób na to, żeby wygrać. Kiedy zwyciężymy w jednym meczu, w następnym powiemy sobie: OK, spróbujmy to powtórzyć. Jeśli się to uda, przed kolejnym spotkaniem powiemy: zagrajmy tak, jak wygraliśmy dwa ostatnie mecze. I tak dalej.

– Powiedziano mi, że wykonanie tego będzie trudne tutaj, w Premier League. Jednak zrobiliśmy to już w Barcelonie i Bayernie. Oni na to: Tak, ponieważ to były Barcelona i Bayern, nie dasz rady zrobić tego w Anglii. Ja mówię: w porządku, spróbujmy.

Guardiola wypowiedział się również na temat klubowej Akademii. Nowy trener stwierdził, że wszyscy zaczynają z czystą kartą i wszystko zależy jedynie od nich-od tego ile wysiłku włożą w grę już od pierwszego dnia.

– Przyszedłem z najlepszej akademii piłkarskiej na świecie w Barcelonie. Kiedy dołączyłem do pierwszego zespołu już wiedziałem, że piłkarze jak Pedro i Busquets szybko się wpasują-jeśli młody zawodnik ma umiejętności i pokaże mi pasję, potrzebną do odnoszenia sukcesów w futbolu, będzie w moich rękach. Wszystko opiera się na jakości i pasji. 

źródło: @ManCity (twitter)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj