Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola poinformował podczas konferencji prasowej przed meczem z Huddersfield Town, że jest jak najbardziej otwarty, aby wprowadzać do składu utalentowanych zawodników z klubowej akademii.

Hiszpański szkoleniowiec zastrzegł jednak, że młodzi zawodnicy muszą stale utwierdzać go w przekonaniu, że zasługują na swoją szansę.

– Oczywiście, że mój sztab jest zaangażowany w monitorowanie miejscowej akademii. Powiedziałem w przeszłości, że jestem w stu procentach pewny, że jest tutaj czterech-pięciu chłopaków, którzy mogą pojawić się w pierwszym zespole.

– To zależy od nich. To nie zależy od tego, co myślą ludzie, ani od trenera, ale od ich jakości.

– Zawsze możemy podać rękę takim zawodnikom, ale to wszystko, co możemy zrobić. Teraz są wspomagani przez trenerów w drugim zespole i akademii.

– Jest czterech lub pięciu chłopaków, może więcej. Jesteśmy przekonani, że mają wystarczająco dużo talentu, aby pomóc nam w przyszłości i będziemy zachwyceni, jeżeli tak się stanie. To wszystko zależy jednak od nich.

Aleix Garcia, Pablo Maffeo, Angelino, Brahim Diaz i Tosin Adarabioyo – to zawodnicy wymieniany jako jedni z najbardziej perspektywicznych w klubowej akademii. Wszyscy gościli już w składzie City podczas przedmeczowych przygotowań, ale Pep Guardiola rozdziela je z sezonem zasadniczym.

– Pre-sezon jest pre-sezonem. Poznawaliśmy wówczas siebie, a w zespole byli piłkarze, których już nie ma. To normalne dla młodych zawodników, że grają wówczas regularniej.

– Teraz mieliśmy kilka kontuzji – twarde, ciężkie urazy, jak chociażby Ilkay Gundogan Gabriel Jesus, ale reszta piłkarzy ze składu czuła się dobrze, dlatego młodym piłkarzom nie jest łatwo grać w wielkich meczach.

– W Premier League i innych rozgrywkach, jesteśmy teraz w sytuacji, w której każda gra jest ostateczna. Jeśli zawalimy dwa mecze w Premier League, będziemy na piątej lub szóstej pozycji. W Lidze Mistrzów i Pucharze Anglii zagramy na wyjazdach. Teraz każdy mecz jest ostateczny.

– Muszą kontynuować swoją pracę, ponieważ jestem facetem, który nie boi się postawić na ludzi na boisku – muszą mnie jednak przekonać w każdej pojedynczej sesji treningowej, w każdym meczu – muszę im ufać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj