Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

W sobotę Manchester City meczem z Sunderlandem rozpocznie zmagania w sezonie 2016/17.

Szkoleniowiec Obywateli, Pep Guardiola pojawił się w piątek na konferencji prasowej przed meczem 1. kolejki Premier League z Sunderlandem.

Hiszpański trener poinformował, że w starciu z Sunderlandem w wyjściowym składzie jego drużyny może pojawić się nowy nabytek John Stones. Pod znakiem zapytania stoi z kolei występ Nicolasa Otamendiego, a sprawa jego występu powinna rozstrzygnąć się przed samym spotkaniem.

– Cieszę się, że w końcu pozyskaliśmy Stonesa. To dla nas bardzo ważne, że pozyskaliśmy młodego, utalentowanego angielskiego zawodnika. To zawodnik, który nie tylko świetnie broni, jego inteligencja czyni go wszechstronnym zawodnikiem. To dobry, bardzo dobry gracz – stwierdził Guardiola.

– Stones zagrał cztery, pięć, sześć spotkań towarzyskich pod wodzą Ronalda Koemana w Evertonie. Sane póki co nie trenuje z nami. Mam nadzieje, że zacznie w przyszłym tygodniu.

– Sane nie trenował z nami wiele, ale czyta grę, a to wyróżnia inteligentnego zawodnika. Czyta grę o wie, co trzeba zrobić. Myślę, że jest gotowy.

– Z Nicolasem Otamendim jest już o wiele lepiej, nie ma już problemu ze ścięgnem. Zobaczymy jednak, czy zagra z Sunderlandem.

– Mam już gotowy skład a jutro w 80/90 procentach, ale mam zamiar przespać się z tym. Muszę podjąć właściwą decyzję w ciągu snu.

– Aby stworzyć coś wielkiego, potrzeba czasu, ale nie potrzebujemy go, aby mieć ducha walki.

– Nie wiem, czy będziemy jutro grać dobrze, ale nie będę zadowolony, jeżeli nie będziemy mieć ducha walki. Chcę zaangażowania od pierwszego dnia. Nasi fani na Etihad chcą to zobaczyć.

Szkoleniowiec City opowiedział także o możliwych ruchach kadrowych w swoim zespole.

– 31 sierpnia to ostatni dzień okna transferowego – wtedy zobaczymy kto zostanie, kto zostanie wypożyczony, kto będzie sprzedany. Zobaczymy w ciągu najbliższych trzech tygodni, jak ostatecznie będzie wyglądał mój zespół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj