Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był bardzo zadowolony ze zwycięstwa swojego zespołu w derbowym meczu z Manchesterem United, który dał jego drużynie awans do finału Pucharu Ligi Angielskiej.

W rozmowie z mediami, Guardiola pochwalił przede wszystkim grę duetu środkowych obrońców – Rúben Dias-John Stones.

– Rúben Dias jest zawodnikiem, który żyję piłką 24 godziny i daje nam coś wyjątkowego. Gratulacje dla Txikiego Begiristaina i klubu za sprowadzenie go do Manchesteru City, ponieważ będzie on wyjątkowym zawodnikiem przez wiele lat – powiedział Guardiola.

– John Stones zaliczył kolejny znakomity występ, ale najważniejsze jest to, że może zrobić to, czego nie był w stanie zrobić w przeszłości – rozegrać cztery, pięć meczów z rzędu. To bardzo ważne. Potrafił poradzić sobie z Rashfordem, który jest niebezpieczny i sprytny, a jakość jego podań do Joao była znakomita.

– Cały zespół był znakomity. Wszyscy zawodnicy – Fernandinho, Gündogan, Sterling, Foden, wszyscy.

– Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Johna Stonesa. Piłka nożna to długa kariera. Czasem pojawiają się złe chwile. Możemy mu pomóc, ale kiedy ktoś gra tak jak teraz John, to jest to jego zasługa. Mam nadzieję, że da radę kontynuować to – podsumował trener Manchesteru City.

Guardiola złożył również hołd zmarłemu przed paroma dniami, legendarnemu zawodnikowi Manchesteru City, Colinowi Bellowi.

– Nigdy nie rezygnujemy z jednych lub drugich rozgrywek, aby skupić się na innych. Musimy grać dobrze wszędzie, tak jak Colin Bell pomógł stworzyć ten klub. To duża strata. Smutne wieści. Możemy jednak kontynuować tradycję Manchesteru City i być dumni z tego, co zrobił lata temu, tworząc historię tego klubu.

– Dzisiaj na Old Trafford zagraliśmy niesamowitą piłkę, wygraliśmy i znowu pojedziemy na Wembley. Niesamowicie dobrze jest wrócić na Wembley i zagrać w finale.

Źródło: www.mancity.com