Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Newcastle United, po raz kolejny poruszył kwestię skuteczności swojego zespołu w obecnym sezonie.

Manchester City w poprzednich latach zdołał przyzwyczaić swoich fanów do dużej ilości bramek, podczas gdy w obecnym sezonie skuteczność jest bolączką The Citizens.

– Bramki nie są prezentem od Świętego Mikołaja, wynikają z Twojego występu. Bramki są ważne, ale są one konsekwencją, dlatego musimy grać lepiej – powiedział Pep Guardiola.

– To, co musimy zrobić, to odnaleźć od nowa nasz styl. Bramki przyjdą z czasem. Wciąż mamy dobrego ducha zespołowego i świetnych graczy. Przy wielu meczach do rozegrania, wszystko może się wydarzyć.

Podczas konferencji prasowej, Guardiola wypowiedział się także na temat Phila Fodena.

– Jest jednym z najbardziej niesamowitych graczy w tym wieku, jakich widziałem. Uwielbiam go. Kiedy byłem w Barcelonie, w akademii byli niesamowici zawodnicy, tacy jak Phil. Zrobili świetną karierę i mieli mentalność Phila. Ile goli może strzelić? Świetnie gra przed bramką. Zazwyczaj jest opanowany, ale czasami traci głowę, co jest to normalne w jego wieku.

– Ma coś, czego inni nie mają, więc jeśli zachowa swoje niesamowite mocne strony i rozwinie się, będzie niesamowity. Ważne jest jego pragnienie i zaangażowanie. Oglądanie go na treningach i meczach jest przyjemnością i to jest najważniejsze.

Źródło: www.mancity.com