Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola podczas konferencji prasowej przed meczem z Arsenalem, wypowiedział się na temat szkoleniowca Kanonierów, Mikela Artety, z którym miał okazję w przeszłości współpracować.

– Mikel Arteta jest ważną osobą w moim życiu. Mieliśmy dużo kontaktu podczas naszej współpracy w Manchesterze, która przebiegała bardzo dobrze – powiedział trener Manchesteru City.

– Jeżeli chodzi o jego karierę, to nie sądzę, aby potrzebował pomocy. Jest więcej niż dobrze przygotowany. Nie zainspirowałem go i nie mam na niego żadnego wpływu. To, co robi w Arsenalu, to zasługa jego i jego personelu.

Guardiola stwierdził także, że Arsenal pod wodzą Mikela Artety zrobił ogromny progres i chociaż obecnie nie liczy się w walce o najwyższe cele w Premier League, w przyszłości na pewno tak się stanie.

– To, co widziałem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, to to, że w każdym meczu Arsenal jest lepszy od swoich przeciwników. Czasami nie wygrywasz i nie możesz tego kontrolować. Uważam jednak, że Arsenal w ostatnich miesiącach zawsze prezentuje się lepiej od przeciwnika.

– Kontrolują mecze, stwarzają okazje i tracą niewiele bramek. Będą prawdziwym pretendentem do walki o tytuły w przyszłości.

Źródło: www.mancity.com