Pep Guardiola
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Manchesteru City, Pep Guardiola był zachwycony postawą swoich podopiecznych w starciu z Aston Villą. Piłkarze klubu z Etihad Stadium po trudnym meczu pokonali The Villans, ale według hiszpańskiego trenera pokazali mentalność godną przyszłych mistrzów Anglii.

– Najważniejszą rzeczą dla mnie nie jest sześć zwycięstw z rzędu, ale to, że od czasu meczu z Newcastle gramy w taki sposób, w jaki musimy grać, aby zostać mistrzami – powiedział trener Manchesteru City.

– Każdy chce być mistrzem, ale musisz pokazać, że na to zasługujesz. Kontrolowaliśmy wiele aspektów. Mieliśmy właściwe tempo, ale zmarnowaliśmy kilka sytuacji. Musimy być bardziej zdecydowani w kluczowych momentach, ale wiem, że poprawimy się.

– Zagraliśmy naprawdę dobrze, przeciwko niesamowitej, silnej drużynie. To był poziom, jaki pokazujemy od czasu ostatniego meczu z Newcastle, kiedy zaczęliśmy grać znacznie lepiej. Jestem pod wielkim wrażeniem naszego występu. Zagraliśmy naprawdę dobrze.

– Został nam jeszcze jeden mecz do zakończenia pierwszej części sezonu. Teraz mamy mecz w FA Cup i z West Bromwich. Ostatecznie przegraliśmy tylko dwa mecze w tym sezonie.

Źródło: www.mancity.com