Jack Grealish przeszedł podobno testy medyczne w Manchesterze City i wkrótce zostanie oficjalnie ogłoszony przez mistrzów Anglii jako najdroższy zawodnik w historii angielskiego futbolu.

Spekulacje dotyczące transferu kapitana Aston Villi nabrały tempa od zakończenia tegorocznych Mistrzostw Europy, gdzie rozgrywający walczył z reprezentacją Anglii o końcowy triumf. Klub z Birmingham zaoferował 25-latkowi podpisanie nowego, ulepszonego kontraktu, ale ostatecznie zaakceptował ofertę w wysokości 100 milionów funtów złożoną przez Manchester City.

Według Sky Sports News, Grealish zakończył już testy medyczne w Manchesterze City i obecnie finalizuje drobne szczegóły dotyczące długoterminowego kontraktu, który prawdopodobnie będzie obowiązywał do czerwca 2026 roku.

Napastnik opuści Villa Park, strzelając 32 gole i zaliczając 43 asysty w 213 występach we wszystkich rozgrywkach, w tym siedem goli i 12 asyst w 27 występach w zeszłym sezonie.

Istnieje szansa, że Grealish ​​znajdzie się w kadrze City na sobotni mecz o Tarczę Wspólnoty przeciwko Leicester City, choć bardziej prawdopodobne jest to, że zadebiutuje tydzień później w starciu przeciwko Tottenhamowi Hotspur w Premier League.

Źródło: www.skysports.com