Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Kolejna osoba związana ze światem futbolu pozytywnie skomentowała zatrudnienie Pepa Guardioli przez Manchester City. Tym razem jest to legenda Obywateli, Shaun Goater.

Strzelec ponad 100 goli w błękitnej koszulce stwierdził, że Hiszpan da City nową jakość- zarówno w rozgrywkach krajowych jak i europejskich. Wspomniał również, podobnie jak przed kilkoma dniami Carlo Ancelotti, o planach piłkarskiej dominacji klubu z Etihad.

– Myślę, że wszystko wskazuje na to, że mamy szansę zdominować futbol na najbliższe pięć, dziesięć lat, nawet po erze Guardioli.

– Według mnie, Guardiola będzie jednym z tych, którzy pomogą nam wygrać Champions League.

– Mamy najlepszych zawodników, najlepszego trenera, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zdominować piłkę nożną na najbliższe pięć lat.

– Stabilność oznacza również to, że jeśli masz nowego menadżera, on jest w stanie przejąć zespół i dalej zwyciężać.

– Guardiola nie jest z tych trenerów, którzy zostają w klubie na sześć, siedem lat, ale to nieistotne. Tym, czego potrzebuje nasz klub jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów, a po nim konsekwentne wygrywanie Premier League.

The Goat odniósł się również do plotek dotyczących zakontraktowania Jose Mourinho przez Czerwone Diabły. W opinii byłego napastnika takie rozwiązanie jeszcze podniosłoby atrakcyjność Derbów Manchesteru.

– Moim zdaniem, United powinno zatrudnić Mourinho.

– Myślę, że to byłoby piękne. Tak, jestem kibicem City, ale derby mówią same za siebie.

– To byłoby coś wielkiego- dwaj trenerzy z absolutnego topu, każdy ze swoją taktyką, a do tego najlepsi zawodnicy, dążący do zwycięstwa. Ta sytuacja byłaby piękna, genialna dla Manchesteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj