Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Ilkay Gündogan który przebywa obecnie na zgrupowaniu narodowej reprezentacji, wyznał że jest pod ogromnym wrażeniem gry swojej drużyny w początkowej fazie sezonu.

Reprezentant Niemiec zastrzegł jednak, że najtrudniejszy moment sezonu dopiero przed drużyną Obywateli i musi ona zachować wysoką formę i tempo z początku rozgrywek.

– Możliwe, że Pep Guardiola ma największy udział w naszej dobrej grze. Znajduje rozwiązania taktyczne dla każdego przeciwnika i każdej sytuacji i dba o każdy szczegół. Dzięki temu wszystko jest dla nas o wiele łatwiejsze – powiedział Gündogan.

– Być może międzynarodowa przerwa przychodzi dla nas w odpowiednim momencie, ponieważ ostatnie mecze były dla nas nieco cięzsze niż na początku sezonu – ale przeciwnicy też byli trudniejsi.

– Teraz musimy mieć nadzieję, że wszyscy gracze wrócą zdrowi po grze w reprezentacjach i wszystko zaczynie się od początku.

– W listopadzie, grudniu i styczniu, sezon tak naprawdę się zaczyna, w tym czasie czeka nas wiele gier. Musimy udowodnić, że nie spoczęliśmy na dobrym starcie, że mamy wyjątkowo dobry skład i gramy w niekonwencjonalny sposób. To jest nasz cel.

– Jest kilka zespołów, które są w stanie nas zatrzymać – przede wszystkim my sami. W tej chwili wszystko układa się dobrze, ale musimy trzymać wysokie tempo.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments