Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Ilkay Gündogan uważa, że Premier League jest silniejszą i bardziej nieprzewidywalną ligą od niemieckiej Bundesligi.

Reprezentant Niemiec odniósł się także do tematu nadchodzącego meczu ze Stoke City.

– Myślę, że jest o wiele za wcześnie, aby oceniać jak wyglądają nasze szanse w tym sezonie, ponieważ zagraliśmy dotychczas tylko siedem spotkań.

– Zdobywamy bramki, gramy dobrze i pokazujemy dobrą piłkę, ale jest jeszcze za wcześnie na analizy, a przed nami długa droga. Niezależnie od tego, czy grasz z drugim zespołem w tabeli, czy przeciwko 18-tej drużynie, nie ma żadnej różnicy.

– Podejdziemy do meczu ze Stoke tak, jak przygotujemy się do każdego meczu i będziemy traktować go poważnie, ponieważ jesteśmy w gazie i chcemy, żeby trwało to tak długo, jak to możliwe.

– Przekonałem się, że w Premier League jest ciężej niż w Bundeslidze.

– Mógłbym na przykład oglądać mecz pomiędzy Stoke i Southampton i wiem, że w każdej chwili może się coś wydarzyć. W Premier League więcej się dzieje i tak jak mówię, co ostatniej chwili wszystko jest możliwe.

– W Anglii mówi się, że mecze ze Stoke są jednymi z najtrudniejszych w sezonie. Gra tam mój przyjaciel, Eric Maxim Choupo-Moting, jest Xherdan Shaqiri, wiec na pewno mają jakość.

– Musimy grać naszą grę od samego początku i być w jak najlepszej formie, bo chcemy utrzymać naszą dobrą passę, tak długo jak to możliwe.