Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Nowy pomocnik Manchesteru City, ?lkay Gündogan udzielił wywiadu dla oficjalnej strony internetowej angielskiego klubu, w którym odpowiadał na pytania nadesłane przez fanów Obywateli. Poniżej odpowiedzi reprezentanta Niemiec.

Ilkay Gündogan o swojej ulubionej formacji:4-3-3. Myślę, że jest to formacja, która charakteryzuje nowoczesny styl gry w piłkę, która bazuje na grze szybkich skrzydłowych i dobrego napastnika. W Manchesterze City mamy to szczęście, że posiadamy takiego.

Ilkay Gündogan o swoim ulubionym zawodniku z czasów młodości: – Kiedy byłem młodszy, uwielbiałem grę Barcelony, a zwłaszcza linii pomocy – Xaviego i Andresa Iniesty. Xavi gra teraz Katarze, jest bliski zakończenia kariery, ale byłem zakochany w jego stylu gry. Niektórzy ludzie mówią nawet, że gram podobnie do niego. Mam nadzieje, że w najbliższych latach będę tak skuteczny jak on w Barcelonie i wygram wiele tytułów z Manchesterem City.

Ilkay Gündogan o swoim powrocie na boisko: – Mam nadzieję, że będę gotowy do gry na koniec sierpnia lub początek września. Muszę śledzić wszystkie zmiany i patrzeć, jak będą przebiegać kolejne tygodnie. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i zgodnie z planem, liczę że wrócę do końca sierpnia. Być może stracę kilka spotkań, ale akceptuję to. Chcę wrócić na boisko w pełni przygotowany i na tym się skupiam.

Ilkay Gündogan zdradza na mecz z jakim przeciwnikiem czeka najbardziej: Myślę, że najważniejsze są derby, ale mecz z Arsenalem także będzie interesujący, ponieważ zmierzę się z moim przyjacielem Mesutem Özilem. Mecz z Arsenalem i United na pewno będzie przeżyciem, ale w Premier League grają kluby, które są bliskie poziomu ekip z czołówki, jak na przykład Stoke City. Gra w Anglii to dla mnie nowa motywacja i doświadczenie na które czekam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj