Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Nie milkną spekulacje i doniesienia w sprawie przyszłości Ilkay Gündogana w Manchesterze City. Według informacji Goal i SPOX, reprezentant Niemiec zerwał rozmowy z włodarzami klubu z Etihad Stadium w kwestii przedłużenia wygasającego latem 2020 roku kontraktu.

Właściwie mogłoby się wydawać, że 28- latek nie może mieć powodów do narzekania. Ze SkyBlues pod wodzą Pepa Guardioli walczy rok po roku o krajowe i międzynarodowe tytuły, stał się jednym z regularnie grających podstawowych piłkarzy drużyny z Etihad Stadium, a mimo to poważnie rozważa opuszczenie klubu.

Gündogan usprawiedliwia swoje wahanie w kwestii złożenia podpisu pod nową umową, obawą o to czy w przyszłym sezonie nadal będzie odgrywał kluczową rolę w drużynie Pepa Guardioli.  

Sam szkoleniowiec Obywateli nie ukrywa, że chętnie pracowałby nadal z Gündoganem, a zależy to tylko i wyłącznie od piłkarza i od tego czy on też tego pragnie.

Jeśli obie zainteresowane strony nie dojdą do porozumienia i jeśli klub chciałby zarobić na sprzedaży pomocnika, musi to zrobić już teraz w nadchodzącym okienku transferowym. Na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

W mediach spekuluje się, że zainteresowany wykupieniem Niemca może być jego były klub Borussia Dortmund. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj