Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Jak podają angielskie media, w związku z problemami z obsadą lewej obrony, Manchester City może starać się o sprowadzenie Freda już w zimowym okienku transferowym, a nie w letnim, jak pierwotnie planowano.

W związku z poważną kontuzją Benjamina Mendy’ego oraz problemami zdrowotnymi Fabiana Delpha, Pep Guardiola może rozważyć kupno pomocnika Shakhtara Donieck już zimą. Choć w ukraińskim zespole Brazylijczyk występuje w środku pola, to ze względu na umiejętności techniczne oraz fakt, że jest lewonożny, mógłby on grać z powodzeniem na lewej obronie. Na takiej pozycji dojrzewał zresztą za czasów gry w Atletico Mineiro.

Nie znamy wciąż daty powrotu do pełni zdrowia Fabiana Delpha. Pep powiedział jedynie, że „nie będzie go przez chwilę” gdy dziennikarze pytali go o długość absencji Anglika. Manchester City rozważał transfer Freda jako naturalnego następcę Fernandinho, ze względu na warunki fizyczne, wizję gry oraz dobre umiejętności techniczne, jednak w obliczu trudnej sytuacji kadrowej, możliwe, że zobaczymy 24-latka biegającego w błękitnej koszulce już w najbliższych dniach. Kwota, jaką trzeba byłoby wyłożyć za Brazylijczyka opiewa na 40 mln funtów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj