Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec Szachtara Donieck, Paulo Fonseca ma nadzieję, że jego drużynie uda się osiągnąć korzystny rezultat w spotkaniu przeciwko Manchesterowi City.

Portugalski trener uważa, że Szachtar wystarczająco długo czekał na taką szansę i musi udowodnić siłę ukraińskiego futbolu.

– Manchester City jest jednym z najlepszych zespołów na świecie i posiada jeden z najlepszych ataków. Strzelili 26 bramek i stracili tylko dwie. Wydaje nam się, że znamy wszystkie mocne i słabe strony drużyny, zawodników i menedżera.

– Bez względu na to, spodziewamy się ekstremalnie trudnej gry. Biorąc pod uwagę krótki okres czasu, staraliśmy się przygotować nasz zespół jak najlepiej. Mam nadzieję, że będziemy gotowi.

– Ze względu na wspaniałych graczy Manchesteru City, 99% osób powie, że Szachtar ma małą szansę ugrać coś w tym spotkaniu. Statystyki nie są dla nas korzystne, ale jestem jednym z tych, którzy wierzą w szczęśliwe zakończenia i nadal będę wierzyć.

– Zawsze mówię moim piłkarzom, że jest to świetna okazja, aby pokazać ukraińską piłkę i kraj. Jest to doskonała okazja do uczynienia z Szachtara jeszcze większego klubu.

– Wszyscy nasi gracze są ambitni, dużo i ciężko pracowaliśmy na taką szansę, więc czego powinniśmy się bać? Absolutnie niczego, po prostu musimy być sobą.