Gabriel Jesus Phil Foden
fot. www.mancity.com

Wychowanek Manchesteru City, Phil Foden konsekwentnie zbliża się do pobicia rekordu ustanowionego przez jego klubowego kolegę, Gabriela Jesusa. Brazylijczyk jest obecnie najlepszym zawodnikiem w historii Manchesteru City pod względem ilości bramek i asyst w Premier League przed ukończeniem 21 roku życia.

Gabriel Jesus przed swoimi 21 urodzinami zgromadził imponującą liczbę 23 bramek i asyst (16 bramek i 7 asyst), po tym jak dołączył do Manchesteru City z Palmeiras w wieku 19 lat w styczniu 2017 roku.

Phil Foden zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji Manchesteru City, mając na swoim koncie łącznie 17 goli ? w tym 11 bramek i sześć asyst. Trzecie miejsce należy do byłego już zawodnika The Citizens, Kelechiego Iheanacho (16 bramek i 1 asysta).

Biorąc pod uwagę fakt, że Foden 21 urodziny świętować będzie dopiero 28 maja, istnieje spore prawdopodobieństwo, że rekord Jesusa zostanie pobity.

Źródło: www.mancity.com

1 KOMENTARZ

  1. Wejście Jesus miał mocne , tak mocne że nawet usadził Agüero. Ale pomimo tego myślę że Foden spokojnie pobije ten rekord

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj