Phil Foden
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Phil Foden wyznał, że jest zachwycony widząc, jak Rico Lewis i Cole Palmer idą w jego ślady, przechodzą z akademii zespołu Obywateli do seniorskiej piłki nożnej.

Foden dołączył do Manchesteru City w wieku poniżej 9 lat, a teraz, w wieku zaledwie 22 lat, ma na swoim koncie cztery tytuły mistrza Anglii, cztery Puchary Carabao, Puchar Anglii i dwie Tarcze Wspólnoty.

Lewis i Palmer przeszli tę samą ścieżkę co Foden i obaj są teraz członkami drużyny Pepa Guardioli. Foden jest zachwycony ich rozwojem i twierdzi, że ich występy pod wodzą Guardioli świadczą o ich jakości i pracowitości.

– To nic odkrywczego, ale myślę, że przy takim trenerze nie dostajesz się tak po prostu do Manchesteru City, nie zasłużywszy na to. Trzeba coś pokazać i trzeba ciężko pracować na treningach. Rico i Cole pracowali bardzo ciężko, aby znaleźć się tam, gdzie są teraz.

– Naprawdę miło jest to widzieć, ponieważ wiem, jak się czują – byłem na ich miejscu. Miło mi widzieć zawodników z akademii razem ze mną grających w pierwszej drużynie.

– Chętnie udzielam im rad, kiedy o to poproszą. Przeszedłem przez to wcześniej i rozumiem sytuację, w której się znajdują. W tym miejscu liczy się ciężka praca, za którą zostajesz nagrodzony.

Źródło: www.mancity.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj