Kevin De Bruyne Phil Foden
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Phil Foden poinformował, że prawdopodobnie przegapi pierwsze tygodnie sezonu 2021/22. Reprezentant Anglii wciąż zmaga się z urazem stopy, którego nabawił się jeszcze podczas Euro 2020, podczas gdy Obywatele rozpoczną nowy sezon Premier League już w niedzielę meczem z Tottenhamem Hotspur.

– Moja stopa nadal jest trochę obolała. Szkoda, że wszystko stało się tuż przed finałem Euro. To było naprawdę niefortunne, ale ciężko pracuję na siłowni i mam nadzieję, że wrócę tak szybko, jak to możliwe. Szacuje, że będzie to około trzech-czterech tygodni. Mam nadzieję, że szybko minie i będę mógł wrócić na boisko – poinformował Foden.

Kontuzja Fodena oznacza, że ​​będzie musiał poczekać, aby wybiec na boisko wraz ze swoim kolegą z reprezentacji Anglii, Jackiem Grealishem.

– Jestem naprawdę szczęśliwy, że Jack Grealish podpisał kontrakt i mam nadzieję, że będę mógł wrócić do gry i cieszyć się piłką nożną razem z nim. Jest nieustraszony, kiedy jest przy piłce i może sam zmienić grę. Jest naprawdę wyjątkowym graczem i będzie dla nas kluczowy.

Inny zawodnik Manchesteru City, Kevin De Bruyne również opuści początek sezonu Premier League z powodu problemów z kostką, które doskwierają mu od Mistrzostw Europy.

Źródło: www.skysports.com