Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Pomocnik Manchesteru City, Fernandinho, uważa że jego klubowy kolega, Leroy Sane ma szansę stać się jednym z najlepszych zawodników w Europie.

Skrzydłowy The Citizens, po raz kolejny potwierdził swoją klasę, zdobywając bramkę i zaliczając asystę w wygranym 5:0 meczu z Crystal Palace w ramach 6. kolejki Premier League.

– Już w poprzednim sezonie wszyscy wiedzieli, że Leroy Sane jest wyjątkowym talentem. Pokazał to już w poprzednim sezonie i w tym roku pokazuje to ponownie – powiedział Fernandinho w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

– W piłce nożnej trudno jest przewidzieć, co się wydarzy. Mam jednak nadzieję, że uda mu się osiągnąć możliwie jak najwyższy poziom w Manchesterze City i reprezentacji Niemiec.

– Jest młody, pokazuje ogromną jakość. Cieszę się, że jest szczęśliwy. Wszyscy cieszymy się jego formą i wierzymy, że utrzyma ten poziom tak długo jak to tylko możliwe i będzie go dalej poprawiać.

Fernandinho stwierdził, że w porównaniu z poprzednim sezonem, widać jedną, zasadniczą różnice w grze Manchesteru City.

– Jeśli porównamy nasz obecny sezon z ubiegłym rokiem, różnica jest zasadnicza. Przed rokiem tworzyliśmy wiele szans, ale nie potrafiliśmy zamienić ich na bramkę. W tym roku wykorzystujemy nasze sytuacje.

– Nie wiem, co zmieniło się konkretnie i szczerze mówiąc, nie jestem specjalistą, aby o tym mówić. Bez względu na to jestem szczęśliwy, że ​​strzelamy bramki. Jest to ważne, ponieważ jedną z rzeczy, które mogą zdecydować o tytule, jest bilans bramkowy, a my jesteśmy na bardzo dobrej drodze w tym zakresie.