Fernandinho
fot. www.mancity.com

Sobotni mecz przeciwko Chelsea w finale Ligi Mistrzów będzie dla Manchesteru City najważniejszym spotkaniem w historii klubu. Kapitan zespołu Obywateli, Fernandinho uważa, że jego drużyna musi podejść do tego meczu z analogicznym podejściem, jak przez cały sezon, aby odnieść sukces.

– W tym sezonie, zwłaszcza w meczach Ligi Mistrzów, pokazaliśmy na co nas stać. Gra na wyjeździe w Dortmundzie oraz w Paryżu, gdzie przegrywaliśmy do przerwy, pokazały na co nas stać. W związku z tym moje przesłanie brzmi: Grajmy dalej w ten sam sposób, ponieważ był to jeden z głównych powodów, które sprawiły, że dotarliśmy do finału – powiedział Fernandinho.

– Wszyscy mówią o finale, ale teraz ważne jest, aby poradzić sobie z presją, starać się być jak najbardziej zrelaksowanym i myśleć o grze oraz zadaniach, które mamy do wykonania. Musimy robić to, co robiliśmy i niczego nie zmieniać.

– Musimy przestrzegać naszych zasad, grać prostą piłkę nożną – to sposób na radzenie sobie z presją i grę w finale. Nie zmieniajmy niczego i grajmy dalej w swoim stylu.

– Zwycięstwo w Lidze Mistrzów byłoby dużym osiągnięciem. Mam nadzieję, że poradzimy sobie dobrze podczas meczu, a potem będziemy cieszyć się chwilą. To na pewno będzie jeden z najbardziej dumnych momentów w moim życiu.

Źródło: www.mancity.com