Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Manchester City w tegorocznym, letnim okienku transferowym pozyskał kolejnych dwóch zawodników brazylijskiego pochodzenia – Edersona i Danilo.

Pojawienie się w klubie z Etihad Stadium dwóch zawodników z Brazylii sprawia, że jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy Obywateli – Fernandinho będzie odpowiedzialny za czuwanie nad procesem aklimatyzacji swoich rodaków, podobnie jak miało o to miejsce w przypadku Fernando i Gabrielsa Jesusa.

Były zawodnik Szachtara będzie starał się pomóc także pozostałym nowym zawodnikom.

– Przede wszystkim staram się tłumaczyć wszelkie kwestie dotyczące spotkań i sesji treningowych oraz wprowadzam nowych piłkarzy do zespołu – powiedział Fernandinho.

– Nowy klub to nowe wyzwanie w życiu. Tacy gracze jak Danilo czy Ederson, podobnie jak ja pochodzą z ciepłych krajów, a teraz pojawili się w Manchesterze, gdzie warunki pogodowe zazwyczaj są złe. Muszą być na to dobrze przygotowani.

– Danilo, Ederson czy Mendy są bardzo silni. Premier League jest wymagająca pod względem fizycznym. Musisz być gotowy do gry na wysokim poziomie praktycznie co trzy dni.

– Wszyscy mogą być dla nas istotnymi wzmocnieniami w kontekście gry w Premier League i w Europie. Mam nadzieję, że wszyscy możemy im pomóc i dołożę wszelkich starań, aby tak było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj