Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Od dłuższego czasu w mediach pojawiają się informacje o możliwości wykluczenia Manchesteru City z Ligi Mistrzów. Ukaranie klubu z Etihad Stadium podyktowane jest rzekomym nieprzestrzeganiem zasad Finansowego Fair Play UEFA.

Jak donosi ?Bild?, teraz mistrzom Anglii grożą również kłopoty na domowym podwórku. W wywiadzie dla niemieckiego bulwarowego dziennika rzecznik prasowy  ligi potwierdził wszczęcie postępowania przeciwko Manchesterowi City.

– Skontaktowaliśmy się wcześniej działaczami Manchesteru City z prośbą o informacje na temat ostatnich zarzutów i jesteśmy w stałym kontakcie z klubem.

Liga ma szczegółowe zasady finansowe i surowe zasady rekrutacji graczy Akademii i własności osób trzecich, a obecnie badamy te kwestie i damy Manchesterowi City możliwość wyjaśnienia kontekstu i szczegółów. Jeśli zarzuty zostaną potwierdzone, możliwe są liczne kary, w tym zakaz transferów, odebranie punktów w przyszłym sezonie do odebrania tytułu mistrzowskiego włącznie. 

Oprócz manipulowania umowami sponsorskimi SkyBlues są również oskarżani o naruszenie wytycznych dotyczących transferów niepełnoletnich graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj