Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Szkoleniowiec FC Barcelony, Louis Enrique spodziewa się ciężkiej przeprawy we wtorkowym meczu na Etihad Stadium z Manchesterem City.

Trener klubu z Katalonii ma świadomość, że szkoleniowiec City, Pep Guardiola doskonale zna atuty Barcelony, a jego kunszt trenerski może odegrać bardzo dużą rolę.

– To będzie spotkanie dwóch, niemalże identycznych filozofii, podobne do tego, które widzieliśmy na Camp Nou. Będziemy musieli zaangażować w ten mecz sporo sił, być skuteczni i dużo grać bez piłki. Kluczem do sukcesu będzie ograniczenie czasu myślenia i rozsądne rozprowadzanie piłki. Naszym celem będzie utrzymanie wysokiego ciśnienia i próba atakowania City, kiedy tylko nadejdzie ku temu okazja.

– Jestem pewien, że Guardiola zna sposób, aby nas pokonać. W ciągu trzech miesięcy udało mu się w pełni zintegrować z zespołem. Każdy kolejny miesiąc jest sprawia, że ten zespół jest coraz silniejszy. To bardzo obiecująca perspektywa.

– Chcemy zająć pierwsze miejsce w grupie, dlatego musimy wygrać tutaj w Manchesterze w meczu z najsilniejszym rywalem. Jeśli wywalczymy awans po zaledwie czterech spotkaniach, będzie to oznaczać, że świetnie wykonaliśmy naszą pracę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj