Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

We wtorek, David Silva podzielił się z kibicami dosyć emocjonalnym oświadczeniem. Hiszpan, który większą część świąt nie był „z powodów osobistych” do dyspozycji trenera podał do oficjalnej wiadomości, że jego nowonarodzony syn-Mateo, który jest wcześniakiem, walczy wciąż w szpitalu o życie.

Ciężka sytuacja rodzinna Silvy jest jak najbardziej zrozumiała dla Pepa, który powiedział zawodnikowi, aby ten wrócił do Hiszpanii i w tej ciężkiej chwili był ze swoją partnerką, Yessicą Suarez Gonzalez.

– Ma wolną rękę co do tego czy zostaje czy wyjeżdża- powiedział Guardiola – Chce zostać, ponieważ uwielbia tu grać, jednak rodzina jest w życiu najważniejsza.

– Nie ma znaczenia to, czy w związku z jego absencją zgubimy wiele punktów. Nigdy bym go za to nie obwinił.

– W niektórych dniach będzie z nami, w innych nie. Wszystko zależy od sytuacji rodzinnej.

David Silva w oficjalnym oświadczeniu napisał: Dziękuję wam wszystkim za wyrazy wsparcia i miłości, które otrzymałem w ostatnich tygodniach. Specjalne podziękowania kieruję do swoich kolegów z zespołu, trenera i wszystkich pracowników klubu, którzy rozumieją moją sytuację rodzinną. Chciałbym także podzielić się z wami nowiną, o narodzinach swojego syna- Mateo, który urodził się jako wcześniak i każdego dnia walczy o życie.

Silva wystąpił we wczorajszym meczu z Watfordem, który Obywatele wygrali 3-1. Trudno nie docenić jego kluczowej roli w zespole Manchesteru City, co widzą także koledzy z zespołu. Wspomniał o tym także Sergio Aguero, udzielając wywiadu po meczu z Watfordem.

– David przechodzi przez trudny okres i stara się przez to przebrnąć, a my wspieramy go w tym- powiedział Argentyńczyk.

– Pomimo, że wziął udział w zaledwie kilku sesjach treningowych w ostatnim czasie, co wiązało się z obowiązkiem bycia ze swoją rodziną, zagrał bardzo dobry mecz. Fizycznie wygląda naprawdę dobrze, a to ważne, ponieważ jest dla nas kluczowym zawodnikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj