Etihad Stadium
fot. www.mancity.com

Drużyna Elite Development Squad przegrała 0-1 w meczu z liderem Premier League do lat 21, Manchesterem United.

Spotkanie na Leigh Sports Village (ośrodek treningowy młodzieżowej kadry United- przyp. red.) od początku nie układało się korzystnie dla City- rywale objęli prowadzenie już w 16 minucie, po golu Joe Rothwella. Młodzi Obywatele szybko otrząsnęli się jednak po utracie bramki i rzucili do odrabiania strat. Już w pierwszej połowie idealną sytuację na wyrównanie miał Adarabioyo, ale jego strzał głową obronił Pereira. Podopieczni Simona Davisa również po przerwie stworzyli sobie kilka dogodnych szans (najlepszą w końcówce meczu, kiedy precyzyjny strzał Aleixa Garcii ofiarnie zablokował Poole), jednak razili nieskutecznością. Ostatecznie, mimo wyraźnej przewagi w drugiej części spotkania, The Citizens nie udało się doprowadzić do wyrównania i mecz kończą z zerową zdobyczą punktową.

Już za tydzień- w sobotę, 20 lutego, oba zespoły spotkają się ponownie w meczu rewanżowym.

Obecnie w lidze EDS zajmują 3. miejsce (za Manchesterem United i Sunderlandem).

Manchester United u-21 – Manchester City u-21   1:0

Rothwell 16?

Manchester United: J.Pereira, Love, Williams, Poole, Riley, Fosu-Mensah, Rothwell (Rashford 74), Redmond, Harrop (El Fitouri 72), Keane, Weir

Manchester City: Gunn, Smith-Brown (Kongolo 85), Adarabioyo, Bryan, Angelino, A.Garcia, Glendon (C), M.Garcia (Humphreys 63), Bytyqi, Barker, Celina (Faupala 63) 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments